Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

2.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

S řadou představitelů evropských institucí se na přelomu ledna a února v Bruselu sešli generální ředitel Českých drah Pavel Krtek a místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Česká delegace, ve které nechyběli ani zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), tak s kolegy z dalších zemí projednala aktuální problémy české železnice. Akce se konala pod záštitou europoslankyně Olgy Sehnalové.

V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

"Na stálém zastoupení ČR při EU proběhla diskuse s pracovníky zastoupení v čele s ambasadorem Jaroslavem Zajíčkem. Následně proběhl pracovní oběd s českými europoslanci. Jednání byl přítomen i Libor Lochman, výkonný ředitel CER,“ přiblížil program Pavel Krtek s tím, že seznámil přítomné se stanovisky ČD k implementaci a výkladu politického pilíře 4. železničního balíčku a požadavky na stát v souvislosti se samotnou aplikací a zajištění investic do vozidel z evropských prostředků. Bylo konstatováno, že balíček nadále umožňuje přímé zadání výkonů ve veřejném zájmu, za stanovených podmínek pro zadavatele.

Při této příležitosti se v neformálním rozhovoru zástupci ČD dotkli i článku publikovaného na serveru Politico 30. ledna 2017, jehož autor s odkazem na vyjádření eurokomisařek Violet Bulcové a Margrethe Vestagerové nepodloženě spekuloval o tom, že v minulosti ČD zneužily dominantního postavení na trhu a podnákladovými cenami se snažily vytlačit konkurenční dopravce. „Evropská komise sice zahájila šetření, neznamená to však, že by se ČD čehokoliv protizákonného dopustily. Pokud by tomu bylo jinak, nepochybně by v této věci již dávno rozhodly věcně příslušné instituce v České republice, tedy nezávislé soudy a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel. Podle jeho názoru takové neuvážené spekulace mohou poškozovat dobré jméno společnosti ČD, která se ničeho nezákonného nedopustila.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika