Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

2.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

S řadou představitelů evropských institucí se na přelomu ledna a února v Bruselu sešli generální ředitel Českých drah Pavel Krtek a místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Česká delegace, ve které nechyběli ani zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), tak s kolegy z dalších zemí projednala aktuální problémy české železnice. Akce se konala pod záštitou europoslankyně Olgy Sehnalové.

V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

"Na stálém zastoupení ČR při EU proběhla diskuse s pracovníky zastoupení v čele s ambasadorem Jaroslavem Zajíčkem. Následně proběhl pracovní oběd s českými europoslanci. Jednání byl přítomen i Libor Lochman, výkonný ředitel CER,“ přiblížil program Pavel Krtek s tím, že seznámil přítomné se stanovisky ČD k implementaci a výkladu politického pilíře 4. železničního balíčku a požadavky na stát v souvislosti se samotnou aplikací a zajištění investic do vozidel z evropských prostředků. Bylo konstatováno, že balíček nadále umožňuje přímé zadání výkonů ve veřejném zájmu, za stanovených podmínek pro zadavatele.

Při této příležitosti se v neformálním rozhovoru zástupci ČD dotkli i článku publikovaného na serveru Politico 30. ledna 2017, jehož autor s odkazem na vyjádření eurokomisařek Violet Bulcové a Margrethe Vestagerové nepodloženě spekuloval o tom, že v minulosti ČD zneužily dominantního postavení na trhu a podnákladovými cenami se snažily vytlačit konkurenční dopravce. „Evropská komise sice zahájila šetření, neznamená to však, že by se ČD čehokoliv protizákonného dopustily. Pokud by tomu bylo jinak, nepochybně by v této věci již dávno rozhodly věcně příslušné instituce v České republice, tedy nezávislé soudy a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel. Podle jeho názoru takové neuvážené spekulace mohou poškozovat dobré jméno společnosti ČD, která se ničeho nezákonného nedopustila.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika