Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Brně-Židenicích nově i mezinárodní jízdenky

V Brně-Židenicích nově i mezinárodní jízdenky

18.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Vzhledem k rozsáhlé výlukové činnosti v brněnském železničním uzlu, která začala 3. června, aktivoval národní dopravce České dráhy na židenickém nádraží nově i mezinárodní pokladnu. Ta si již získala své zákazníky, neboť ve stanici zastavují všechny dálkové spoje EuroCity a railjet směřující jak na Slovensko, tak do Rakouska.

V Brně-Židenicích nově i mezinárodní jízdenky

Rozhodnutí o otevření mezinárodní pokladny padlo i vzhledem k velkým sídlištím nacházejícím se v severním sektoru jihomoravské metropole. S provozem mezinárodní pokladny v Židenicích se počítá minimálně do roku 2019. Příští rok začne v Brně opět další půlroční plánovaná výluka, která bude završena celoročním vyloučením železničního provozu brněnského hlavního nádraží v roce 2019. Pokladna je již dnes obsazena jak „vnitrostátním“, tak i „mezinárodním“ pokladníkem, který má navíc zkoušky z němčiny nebo angličtiny. Podle sdělení pracovníků pokladny ze Židenic mají zákazníci největší zájem o Včasné jízdenky Evropa a jízdní doklady City Star pak do sousedních zemí s akcentem na Slovensko, Rakousko a Polsko.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika