Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

7.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah se na začátku června zúčastnili zasedání regionálního UIC pro Evropu (RAE UIC). Na přetřes přišly například výzkum a vývoj nebo příprava témat pro program EU Shift2Rail 2.

V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

„Jednání zahájila presidentka Švýcarské konfederace Doris Leuthard, dále jednání řídili šéf RAE UIC a pořádající společnosti BLS Bernard Guillelmon a generální ředitel UIC J.P.Loubinoux,“ uvedl Pavel Krtek, generální ředitel a předseda představenstva ČD. Na zasedání se řešila spolupráce mezi UIC a ERRAC v otázkách výzkumu a vývoje, příprava témat pro program EU Shift2Rail 2, prioritní témata UIC pro rok 2018, koridory nákladní dopravy a jejich podpora ze strany UIC, Quality Management Systém (databáze projektů UIC), standardizace (vyhlášky UIC a podpora evropské standardizace EU z pozice UIC) a spolupráce s Evropskou železniční agenturou EUAR (dříve ERA).

„V rámci akce proběhla rovněž řada kuloárních jednání se zástupci klíčových evropských železnic,“ uzavřel Pavel Krtek.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika