Železničář / Hlavní zprávy / V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek
V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek
7.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK
Zástupci Českých drah se na začátku června zúčastnili zasedání regionálního UIC pro Evropu (RAE UIC). Na přetřes přišly například výzkum a vývoj nebo příprava témat pro program EU Shift2Rail 2.
„Jednání zahájila presidentka Švýcarské konfederace Doris Leuthard, dále jednání řídili šéf RAE UIC a pořádající společnosti BLS Bernard Guillelmon a generální ředitel UIC J.P.Loubinoux,“ uvedl Pavel Krtek, generální ředitel a předseda představenstva ČD. Na zasedání se řešila spolupráce mezi UIC a ERRAC v otázkách výzkumu a vývoje, příprava témat pro program EU Shift2Rail 2, prioritní témata UIC pro rok 2018, koridory nákladní dopravy a jejich podpora ze strany UIC, Quality Management Systém (databáze projektů UIC), standardizace (vyhlášky UIC a podpora evropské standardizace EU z pozice UIC) a spolupráce s Evropskou železniční agenturou EUAR (dříve ERA).
„V rámci akce proběhla rovněž řada kuloárních jednání se zástupci klíčových evropských železnic,“ uzavřel Pavel Krtek.
Další články této rubriky
Správa železnic odkoupila část společnosti ČD - Telematika
3.2.2025 - Správa železnic a dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika koncem prosince podepsaly smlouvu o převodu části závodu společnosti ČD – Telematika. Tento krok je součástí dlouhodobé strategie, která by měla přinést… »
Šlechtična dostane nový parní válec, vrátit by se měla už letos
28.1.2025 - Vyrobili ji jen dva roky po 2. světové válce v roce 1947 v plzeňské Škodovce. Technicko-bezpečnostní zkoušku vykonala 10. prosince 1947 v České Třebové a pak se vydala sloužit do dep v Praze, Košicích, Žilině, Bohumíně, Přerově… »
Za 20 let přepravila Pendolina 20 milionů lidí
23.1.2025 - Psal se čtvrtek 23. prosince 2004, když po krátce po desáté hodině ranní na pražském Masarykově nádraží stály desítky železničních fanoušků, fotografů a zvědavců. Všichni netrpělivě čekali na příjezd jednotky Pendolino z… »