Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

30.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Takřka po dvaceti letech se na regionální dráhu z Šumperka do Koutů nad Desnou vydaly vlaky národního dopravce. Od 11. prosince jezdí na dvacetikilometrové, loni čerstvě elektrizované dráze soupravy a jednotky Českých drah.

Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

Ty vystřídaly privátní spoje Svazku obcí údolí Desné, které pro Svazek zajišťovala společnost Arriva. Vlaky ČD najedou díky vyššímu objemu objednávky Olomouckého kraje ročně o 270 tisíc vlakových kilometrů více než doposud. Aktuálně jezdí mezi Šumperkem a Kouty nad Desnou patnáct párů vlaků a v ranních a odpoledních špičkách platí hodinový interval. Největším přínosem je přímé spojení odlehlých částí údolí Desné s krajským městem Olomoucí. Naopak na krátké odbočné dráze z Petrova nad Desnou do Sobotína zůstaly pouze dva páry spojů ve všední dny, které zajišťuje motorák. 


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.08

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika