Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

21.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Mezi Plzní a Vejprnicemi nejezdí od začátku března vlaky. Kvůli pokračující modernizaci železničního uzlu Plzeň tam minulý čtvrtek začala čtvrt roku trvající výluka.

U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

To v praxi znamená, že za všechny zrušené expresy a osobní vlaky Českých drah pojede náhradní autobusová doprava podle výlukových jízdních řádů. Obchodní ředitel plzeňského Regionálního obchodního centra ČD Vladimír Kostelný upřesnil, že místo mezinárodních expresů jezdí autobusy v úseku Rokycany / Plzeň hl. n. – Nýřany a opačně. Náhradní doprava je v úseku Plzeň – Nýřany a zpět organizována v odlišných časových polohách a trasách a autobusy jedou výhradně podle výlukového jízdního řádu. Expresy během výluky mimořádně zastavují v Rokycanech a Nýřanech pro přestup z a na autobusy náhradní dopravy. Pro regionální vlaky je vydán samostatný výlukový jízdní řád. Omezení skončí 30. května. Bližší informace cestující naleznou na webu národního dopravce.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika