Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

21.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Mezi Plzní a Vejprnicemi nejezdí od začátku března vlaky. Kvůli pokračující modernizaci železničního uzlu Plzeň tam minulý čtvrtek začala čtvrt roku trvající výluka.

U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

To v praxi znamená, že za všechny zrušené expresy a osobní vlaky Českých drah pojede náhradní autobusová doprava podle výlukových jízdních řádů. Obchodní ředitel plzeňského Regionálního obchodního centra ČD Vladimír Kostelný upřesnil, že místo mezinárodních expresů jezdí autobusy v úseku Rokycany / Plzeň hl. n. – Nýřany a opačně. Náhradní doprava je v úseku Plzeň – Nýřany a zpět organizována v odlišných časových polohách a trasách a autobusy jedou výhradně podle výlukového jízdního řádu. Expresy během výluky mimořádně zastavují v Rokycanech a Nýřanech pro přestup z a na autobusy náhradní dopravy. Pro regionální vlaky je vydán samostatný výlukový jízdní řád. Omezení skončí 30. května. Bližší informace cestující naleznou na webu národního dopravce.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika