Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

4.10.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ústřední technická knihovna dopravy (ÚTKD) se stěhuje z pražského Žižkova do Kralup nad Vltavou. Do nových prostor v Poděbradově ulici národní dopravce přesune více než sto tisíc knih a bezpočet odborných časopisů, předpisů, norem, map a dalších publikací. Současná budova knihovny v pražské ulici Jana Želivského je součástí developerského projektu Nákladového nádraží Žižkov. Knihovna je v tuto chvíli kvůli stěhování uzavřena.

Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

Odbor správní Generálního ředitelství ČD v čele s ředitelem Vladimírem Vojtíškem nyní připravuje stěhování zhruba sto dvaceti tisíců kusů knih, časopisů, předpisů, norem ČSN, UIC, OSŽD a EU, jízdních řádů, kartoték, mikrofiší a mnoha dalších. „Do Kralup přestěhujeme i knihovní regály, které se ovšem nejdřív musí vyprázdnit a demontovat,“ upřesnil knihovník Martin Navrátil. „Na změnu lokace se knihovna připravuje déle než rok. Zejména třídíme, vybíráme, odepisujeme a předáváme zájemcům duplicity a knihy z rezervního fondu,“ doplnil. Do nových prostor, jež jsou v majetku Českých drah, tak půjde přetříděný fond bez zbytečných duplicit, které se zde za léta nashromáždily. Zároveň je prováděna nová katalogizace.

Otevřeno bude v zimě

„Stěhování zahájíme poslední týden v září, hotovi budeme s koncem října,“ informoval Miloslav Vyplašil z odboru správního ČD. „Stávající prostory předáme následně Regionální správě majetku ČD Praha jako správci budovy,“ dodal.  Knihovna je nyní uzavřena. Čtenáři by však měli po dohodě se zaměstnanci knihovny ještě vrátit vše, co si doposud vypůjčili. „Zahájení provozu v nových prostorech předpokládáme na přelomu tohoto roku. Vše pochopitelně vyplyne ze situace. Veřejnost bude včas informována,“ uzavřel Vyplašil.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika