Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

4.10.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ústřední technická knihovna dopravy (ÚTKD) se stěhuje z pražského Žižkova do Kralup nad Vltavou. Do nových prostor v Poděbradově ulici národní dopravce přesune více než sto tisíc knih a bezpočet odborných časopisů, předpisů, norem, map a dalších publikací. Současná budova knihovny v pražské ulici Jana Želivského je součástí developerského projektu Nákladového nádraží Žižkov. Knihovna je v tuto chvíli kvůli stěhování uzavřena.

Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

Odbor správní Generálního ředitelství ČD v čele s ředitelem Vladimírem Vojtíškem nyní připravuje stěhování zhruba sto dvaceti tisíců kusů knih, časopisů, předpisů, norem ČSN, UIC, OSŽD a EU, jízdních řádů, kartoték, mikrofiší a mnoha dalších. „Do Kralup přestěhujeme i knihovní regály, které se ovšem nejdřív musí vyprázdnit a demontovat,“ upřesnil knihovník Martin Navrátil. „Na změnu lokace se knihovna připravuje déle než rok. Zejména třídíme, vybíráme, odepisujeme a předáváme zájemcům duplicity a knihy z rezervního fondu,“ doplnil. Do nových prostor, jež jsou v majetku Českých drah, tak půjde přetříděný fond bez zbytečných duplicit, které se zde za léta nashromáždily. Zároveň je prováděna nová katalogizace.

Otevřeno bude v zimě

„Stěhování zahájíme poslední týden v září, hotovi budeme s koncem října,“ informoval Miloslav Vyplašil z odboru správního ČD. „Stávající prostory předáme následně Regionální správě majetku ČD Praha jako správci budovy,“ dodal.  Knihovna je nyní uzavřena. Čtenáři by však měli po dohodě se zaměstnanci knihovny ještě vrátit vše, co si doposud vypůjčili. „Zahájení provozu v nových prostorech předpokládáme na přelomu tohoto roku. Vše pochopitelně vyplyne ze situace. Veřejnost bude včas informována,“ uzavřel Vyplašil.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika