Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

22.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V Moravské Třebové, která leží na železniční trati Česká Třebová – Chornice v Pardubickém kraji, by v budoucnu měl vyrůst nový dopravní terminál. Zástupci města už požádali o dotace z evropského Integrovaného regionálního operačního programu, konkrétně ve výzvě „Výstavba a modernizace dopravních terminálů“.

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Cílem stavby přestupního dopravního terminálu je mimo jiné zlepšení vzhledu okolí železničního nádraží. Město již vykoupilo staré budovy a plochy v bezprostřední blízkosti stanice, jež by se měly proměnit v parkoviště pro individuální dopravu a zastávky regionální autobusové dopravy. Nově má vzniknout vícepatrová věž na samoobslužné odkládání jízdních kol, podobná třeba té v Přerově. Součástí výstavby je i úprava zeleně a doplnění městského mobiliáře. Tím vznikne důstojný přestupní uzel na vlaky Českých drah, které z Moravské Třebové zajišťují dopravu především do České Třebové, ale i do Dzbelu v Olomouckém kraji, nebo jihomoravských Velkých Opatovic a Boskovic.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám

12.7.2024 - České dráhy, které byly oficiálním dopravcem květnového mistrovství světa v ledním hokeji, zajistily během šampionátu přepravu týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě.… »

České dráhy objednaly první bateriové vlakyČeské dráhy objednaly první bateriové vlaky

8.7.2024 - České dráhy a tuzemská společnost Škoda Group uzavřely kontrakt na dodání nových duálních elektricko-bateriových jednotek určených pro českou železnici. Patnáct nových vlaků z této objednávky se objeví na tratích… »

Hvězdou veletrhu se stal zelený PanterHvězdou veletrhu se stal zelený Panter

4.7.2024 - Hlavním železničním městem Česka se od 11. do 13. června stala bezpochyby Ostrava. V areálu Karoliny se totiž konal veletrh Rail Business Days, jenž přilákal všechny důležité zástupce nejen tuzemského železničního průmyslu.… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika