Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

22.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V Moravské Třebové, která leží na železniční trati Česká Třebová – Chornice v Pardubickém kraji, by v budoucnu měl vyrůst nový dopravní terminál. Zástupci města už požádali o dotace z evropského Integrovaného regionálního operačního programu, konkrétně ve výzvě „Výstavba a modernizace dopravních terminálů“.

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Cílem stavby přestupního dopravního terminálu je mimo jiné zlepšení vzhledu okolí železničního nádraží. Město již vykoupilo staré budovy a plochy v bezprostřední blízkosti stanice, jež by se měly proměnit v parkoviště pro individuální dopravu a zastávky regionální autobusové dopravy. Nově má vzniknout vícepatrová věž na samoobslužné odkládání jízdních kol, podobná třeba té v Přerově. Součástí výstavby je i úprava zeleně a doplnění městského mobiliáře. Tím vznikne důstojný přestupní uzel na vlaky Českých drah, které z Moravské Třebové zajišťují dopravu především do České Třebové, ale i do Dzbelu v Olomouckém kraji, nebo jihomoravských Velkých Opatovic a Boskovic.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika