Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

22.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V Moravské Třebové, která leží na železniční trati Česká Třebová – Chornice v Pardubickém kraji, by v budoucnu měl vyrůst nový dopravní terminál. Zástupci města už požádali o dotace z evropského Integrovaného regionálního operačního programu, konkrétně ve výzvě „Výstavba a modernizace dopravních terminálů“.

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Cílem stavby přestupního dopravního terminálu je mimo jiné zlepšení vzhledu okolí železničního nádraží. Město již vykoupilo staré budovy a plochy v bezprostřední blízkosti stanice, jež by se měly proměnit v parkoviště pro individuální dopravu a zastávky regionální autobusové dopravy. Nově má vzniknout vícepatrová věž na samoobslužné odkládání jízdních kol, podobná třeba té v Přerově. Součástí výstavby je i úprava zeleně a doplnění městského mobiliáře. Tím vznikne důstojný přestupní uzel na vlaky Českých drah, které z Moravské Třebové zajišťují dopravu především do České Třebové, ale i do Dzbelu v Olomouckém kraji, nebo jihomoravských Velkých Opatovic a Boskovic.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika