Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

31.5.2018 – autor: REDAKCE

Řešení neutěšeného stavu na některých tratích ve Středočeském kraji a snaha kraje posílit vlakovou dopravu na páteřních linkách v okolí Prahy byly hlavními tématy dalšího setkání u kulatých stolů projektu Železniční doprava pro kraje.

SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

Tentokrát se diskuse zúčastnili zástupci krajů Jihočeského, Plzeňského a také klíčových objednatelů – kraje Středo­českého a hlavního města Prahy. Generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda uvedl, že správce infrastruktury ještě letos sníží počet pomalých jízd a provozních omezení nejméně o 65 procent oproti výchozímu stavu v závěru roku 2017. SŽDC rovněž představila projekty modernizace infrastruktury. Člen představenstva ČD odpovědný za úsek osobní dopravy Michal Štěpán přislíbil maximální vstřícnost k požadavkům jednotlivých krajů na nová vozidla. Upozornil ale, že pořídit nová vozidla trvá minimálně dva roky od uzavření kontraktu s výrobcem a ČD mohou celý proces spustit až na základě konkrétní dohody s krajem. Celý projekt společně pořádají ČD a SŽDC.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.83

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika