Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

31.5.2018 – autor: REDAKCE

Řešení neutěšeného stavu na některých tratích ve Středočeském kraji a snaha kraje posílit vlakovou dopravu na páteřních linkách v okolí Prahy byly hlavními tématy dalšího setkání u kulatých stolů projektu Železniční doprava pro kraje.

SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

Tentokrát se diskuse zúčastnili zástupci krajů Jihočeského, Plzeňského a také klíčových objednatelů – kraje Středo­českého a hlavního města Prahy. Generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda uvedl, že správce infrastruktury ještě letos sníží počet pomalých jízd a provozních omezení nejméně o 65 procent oproti výchozímu stavu v závěru roku 2017. SŽDC rovněž představila projekty modernizace infrastruktury. Člen představenstva ČD odpovědný za úsek osobní dopravy Michal Štěpán přislíbil maximální vstřícnost k požadavkům jednotlivých krajů na nová vozidla. Upozornil ale, že pořídit nová vozidla trvá minimálně dva roky od uzavření kontraktu s výrobcem a ČD mohou celý proces spustit až na základě konkrétní dohody s krajem. Celý projekt společně pořádají ČD a SŽDC.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.83

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika