Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

2.3.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Trať z Berouna do Plzně je od podzimu pokryta systémem GSM-R. Ten zajišťuje mobilní telefonní a datovou komunikaci pro potřeby provozu, tedy hlasovou komunikaci, komunikaci s vozidly, zasílání zpráv, datové služby a dále aplikace pro vytváření speciálních uživatelských skupin.

Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

Díky tomu je významná část III. koridoru pokryta signálem v kvalitě, která odpovídá mezinárodnímu standardu EIRENE a zároveň umožňuje nasazení zabezpečovacího systému ETCS. SŽDC nechala v rámci projektu vybudovat základnové stanice, které zajišťují šíření signálu a spojení mezi uživatelem sítě a jejím centrálním spojovacím systémem. S rozšířením sítě byla zvětšena i centrální spojovací a řídicí část systému. Doplněna byla také nezbytná pozemní telekomunikační infrastruktura. Protože jde o fázovaný projekt, byly i náklady rozděleny do dvou částí. Celkové náklady první fáze jsou více než 120 milionů korun.  SŽDC předpokládá, že celkové výdaje se vyšplhají na více než 450 milionů korun. Většinu však pokryjí peníze z EU.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika