Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

2.3.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Trať z Berouna do Plzně je od podzimu pokryta systémem GSM-R. Ten zajišťuje mobilní telefonní a datovou komunikaci pro potřeby provozu, tedy hlasovou komunikaci, komunikaci s vozidly, zasílání zpráv, datové služby a dále aplikace pro vytváření speciálních uživatelských skupin.

Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

Díky tomu je významná část III. koridoru pokryta signálem v kvalitě, která odpovídá mezinárodnímu standardu EIRENE a zároveň umožňuje nasazení zabezpečovacího systému ETCS. SŽDC nechala v rámci projektu vybudovat základnové stanice, které zajišťují šíření signálu a spojení mezi uživatelem sítě a jejím centrálním spojovacím systémem. S rozšířením sítě byla zvětšena i centrální spojovací a řídicí část systému. Doplněna byla také nezbytná pozemní telekomunikační infrastruktura. Protože jde o fázovaný projekt, byly i náklady rozděleny do dvou částí. Celkové náklady první fáze jsou více než 120 milionů korun.  SŽDC předpokládá, že celkové výdaje se vyšplhají na více než 450 milionů korun. Většinu však pokryjí peníze z EU.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika