Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Spolupráce s polským dopravcem se změnila

Spolupráce s polským dopravcem se změnila

28.2.2017 – autor: MARTIN HARÁK

S novým jízdním řádem 2017 se změnila i spolupráce Českých drah a polské společnosti Przewozy Regionalne na hraničním železničním přechodu Lichkov – Międzylesie.

Spolupráce s polským dopravcem se změnila

Cestující již nemohou využít výhod přímého spojení s dolnoslezskou metropolí Wrocławí, neboť od loňského 11. prosince je přeshraniční regionální železniční doprava zajišťována sice navazujícími vlaky obou dopravců, ale nově s nutností přestupu v obou pohraničních stanicích. Přes-hraniční úsek, zasazený do malebného sedla na úpatí Orlických hor a masivu Králického Sněžníku, obsluhuje buď česká souprava s obousměrným přestupem v Międzylesie nebo polská elektrická jednotka s přestupem v Lichkově. České dráhy nasazují na přeshraniční spoj soupravu z vozů řady B a BDs v čele s elektrickou lokomotivou řady 163, upravenou pro provoz na polské železniční síti. Przewozy Regionalne sjednotily vozbu na vlacích v úseku Wrocław – Miedzylesie, která je nyní zajišťována polskými jednotkami řady EN 57. Přímé spojení Wrocławi s Pardubickým krajem  je tématem, o němž se stále živě diskutuje.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika