Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Spolupráce s polským dopravcem se změnila

Spolupráce s polským dopravcem se změnila

28.2.2017 – autor: MARTIN HARÁK

S novým jízdním řádem 2017 se změnila i spolupráce Českých drah a polské společnosti Przewozy Regionalne na hraničním železničním přechodu Lichkov – Międzylesie.

Spolupráce s polským dopravcem se změnila

Cestující již nemohou využít výhod přímého spojení s dolnoslezskou metropolí Wrocławí, neboť od loňského 11. prosince je přeshraniční regionální železniční doprava zajišťována sice navazujícími vlaky obou dopravců, ale nově s nutností přestupu v obou pohraničních stanicích. Přes-hraniční úsek, zasazený do malebného sedla na úpatí Orlických hor a masivu Králického Sněžníku, obsluhuje buď česká souprava s obousměrným přestupem v Międzylesie nebo polská elektrická jednotka s přestupem v Lichkově. České dráhy nasazují na přeshraniční spoj soupravu z vozů řady B a BDs v čele s elektrickou lokomotivou řady 163, upravenou pro provoz na polské železniční síti. Przewozy Regionalne sjednotily vozbu na vlacích v úseku Wrocław – Miedzylesie, která je nyní zajišťována polskými jednotkami řady EN 57. Přímé spojení Wrocławi s Pardubickým krajem  je tématem, o němž se stále živě diskutuje.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika