Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Speciály na slavnosti piva přivezla Bardotka s Hektorem

Speciály na slavnosti piva přivezla Bardotka s Hektorem

30.8.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Dvojice speciálně vypravených vlaků Českých drah opět vyrazila na slavnosti piva do pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

Speciály na slavnosti piva přivezla Bardotka s Hektorem

Zvláštní expresy přijely na Tachovsko ze dvou směrů – jeden z Plzně, druhý z Karlových Varů. V čele plzeňského speciálu, v němž byly zařazeny vozy řady Bdt a BamBistro a který zastavil například v Holýšově, Horšovském Týně, Tachově a Plané, se blýskla motorová lokomotiva řady 749.121. O speciál s vozy řad Bdt, B a BDa, jenž měl do Chodové Plané namířen z Varů přes Bečov nad Teplou a Mariánské Lázně, se naopak postaral stroj 720.145. V rámci pivních slavností ve stanici mimořádně zastavily i vybrané Západní expresy a vlak IC Pendolino 512. Několik stovek návštěvníků se mohlo těšit na netradiční prohlídky pivovarského provozu, četné koncerty, odemčené skalní sklepy, zábavné hry a soutěže nejen pro děti včetně klání o titul Pivní rytíř a Pivní rytířka, pivovarskou tombolu a samozřejmě ochutnávky piva a specialit na grilu.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika