Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Šlechtična ukončila letošní muzejní sezonu v Lužné

Šlechtična ukončila letošní muzejní sezonu v Lužné

16.11.2017 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka zakončilo o posledním říjnovém víkendu letošní sezonu. České dráhy při této příležitosti vypravily do Lužné z pražského nádraží Braník speciální nostalgický vlak tažený legendární parní lokomotivou Šlechtičnou 475.179.

Šlechtična ukončila letošní muzejní sezonu v Lužné

Devítivozová souprava se zařazenými vozy řad Bai, Be, Ce a WLAB přivezla do muzea několik stovek návštěvníků. Letos muzeum národního dopravce navštívilo více než třiatřicet tisíc lidí, tedy o zhruba tři tisíce lidí více než loni. Konaly se zde i tradiční Parní víkendy nebo meeting parních lokomotiv Luženská setkání. Příští rok bude muzeum otevřené již od 29. března. Do konce května zájemce o železniční historii přivítá vždy o víkendech a svátcích. Od června do září bude přístupné po celý týden mimo pondělky a pak opět již jen ve dnech pracovního volna. Muzeum funguje od roku 1999. Zdejší zaměstnanci se zabývají údržbou a provozem historických drážních vozidel, která jsou nasazována na nostalgické jízdy po celé republice.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.11

Další články této rubriky

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika