Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Singrovka jezdí do Kyselky pravidelně

Singrovka jezdí do Kyselky pravidelně

19.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Nestává se příliš často, aby se na vlečce, kde desítky let kralovala nákladní doprava, objevil osobní vlak. A navíc historický. O posledním květnovém víkendu se tak stalo na trase mezi Karlovými Vary a Kyselkou. České dráhy na zdejší slavnosti vyslaly retrosoupravu Mattoni expres v čele s motorovým vozem Singrovka. V létě se na trase objeví pravidelně.

Singrovka jezdí do Kyselky pravidelně

Vůz M 240.0100 bude o letní sezoně na vlečku do areálu „Matonky“ zajíždět pravidelně.Akci si nenechaly ujít stovky cestovatelů z celé republiky. „Přijeli jsme do kempu u Varů na víkend a nejprve jsme si říkali, že se budeme chladit u Ohře. Jízda je ale příjemným zpestřením,“ konstatoval Radoslav Novohradský, který přicestoval se svou manželkou z Prahy.

Vyrazila i Kredenc

Původně měla z karlovarského dolního nádraží přes Vojkovice nad Ohří vyrazit jen Singrovka, ČD však do soupravy operativně zařadily další dva vozy – osobní řady BFalm a motorový M 262.043. A vyplatilo se, vlak byl zcela zaplněn. „Během dne Singrovka ještě dvakrát vyrazila do Vojkovic, pozdě odpoledne jsme pak odjeli zpět do Karlových Varů,“ řekl Marek Plochý, manažer Nostalgie ČD. Na příjezd vlaku navázala organizovaná prohlídka Lázní Kyselka s odborným výkladem a další kulturní program. Výletníci si také mohli projít Muzeum Mattoni v Löschnerově pavilonu.

Další Mattoni expresy vyrazí za bohatou historií a poznáním obce Kyselka ještě 23. a 30. července, a ve dnech 6., 13. a 20. srpna. Jízdné se platí ve vlaku přímo průvodčímu.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

Koridor u Brna čeká modernizaceKoridor u Brna čeká modernizace

23.9.2021 - Rekonstrukce prvního koridoru je v plném proudu. Stavební stroje se na podzim nově zakousnou do úseků mezi Blanskem, Adamovem a Brnem. Oprav se dočká především železniční svršek, vznikne nová odbočka Svitava a úprav dozná i… »

České dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém krajiČeské dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém kraji

22.9.2021 - V dalších deseti letech budou železniční osobní dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťovat ČD. V novém kontraktu se kraj zavázal objednat 58 milionů vlakokilometrů za 9,3 miliardy korun. ČD do kraje postupně nasadí… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika