Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Seminář řešil zlepšení dopravní obslužnosti

Seminář řešil zlepšení dopravní obslužnosti

11.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Odborný seminář na téma zlepšení dopravní obslužnosti na trati 241 mezi Jihlavou a Znojmem uspořádala 1. prosince společnost Regio 2020 ve Starči na Třebíčsku. Schéma železničních tratí vymezenými obcemi Stařeč, Okříšky a Třebíč vytváří stav, který je dlouhodobě neudržitelný pro rozvoj bývalé Severozápadní dráhy.

Seminář řešil zlepšení dopravní obslužnosti

Na semináři se diskutovalo mimo jiné o možnosti výstavby nové tříkilometrové spojovací trati vedoucí ze Starče do oblasti zastávky Třebíč-Borovina, čímž by vzniklo konkurenceschopné železniční páteřní propojení Moravských Budějovic a Třebíče. Denně se na této trase přepravuje několik tisícovek lidí, kteří by v ideálním případě mohli místo automobilů nebo autobusů jezdit moderními vlaky. Takzvaná Stařečská spojka by navíc pomohla vybudování železniční zastávky v blízkosti vlastní bytové zástavby. Současné nádraží, vzdálené takřka dva kilometry od obytné zóny, by se mohlo stát například muzeem Severozápadní dráhy.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Fotogalerie

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika