Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Šéfem Společenství evropských železnic se stal Grube z DB

Šéfem Společenství evropských železnic se stal Grube z DB

19.9.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Společenství evropských železnic (CER) má od pondělí nového prezidenta. Stal se jím šéf Deutsche Bahn Rüdiger Grube. Do vedoucího křesla jej zvolila valná hromada, která dnes zasedala v Berlíně. Grubemu už pogratuloval i generální ředitel Českých drah Pavel Krtek.

ŠéfemSpolečenství evropských železnic se stal Grube z DB

Ředitel Deutsche Bahn Rüdiger Grube byl v pondělí zvolen novým prezidentem Společenství evropských železnic (CER). Ve funkci nahradil šéfa rakouských ÖBB a dosavadního spolkového kancléře ve Vídni Christiana Kerna.  Ten v čele CER stál od roku 2010.

Grube nejen před českými zástupci konstatoval, že v CER chce prosazovat zájmy celého železničního společenství, tedy i středních a malých dopravců. Podle vedení Českých drah je společenství pro národního dopravce důležité při prosazování našich zájmů vůči unijním institucím.

Šéf Deutsche Bahn nyní velí organizaci, která zastřešuje více než sedmdesátku železničních dopravců. Ti zaměstnávají  1,2 milionu zaměstnanců a přepraví téměř devět milirad cestujících ročně. Grubeův mandát vyprší příští rok, poté mu ale může být prodloužen.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika