Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Šéf Českých drah Pavel Krtek převzal prestižní cenu

Šéf Českých drah Pavel Krtek převzal prestižní cenu

5.10.2017 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek získal hlavní cenu v anketě Best Board Member 2016. Jedná se o prestižní ocenění pro manažery českých firem.

Šéf Českých drah převzal prestižní cenu za správu a řízení národního dopravce

  „Pro České dráhy i pro mě osobně je to čest být vítězem této ankety. Je to důkaz toho, že i státem vlastněná společnost se dá úspěšně řídit jako standardní obchodní firma. Věřím, že je to zároveň motivace a povzbuzení pro vyšší a střední management, se kterým se v posledních čtyřech letech systematicky snažíme měnit korporátní kulturu,“ okomentoval své pocity po převzetí ocenění Pavel Krtek. „I když naše akcie vlastní ze 100 % stát, naší povinností je starat se, aby se národní dopravce choval jako akciová společnost. Aby hájil zájmy svých akcionářů jako každá jiná taková firma, aby pečoval o své zaměstnance a v neposlední řadě aby dbal na práva svých věřitelů, kteří mu půjčili na další rozvoj. Máme veřejně obchodovatelné dluhopisy a pro věřitele je tato cena důležitým ujištěním, že České dráhy jsou standardně řízenou korporací.“

Ocenění Best Board a Best Board Member vyhlašuje od roku 2012 Czech Institute of Directors, který se snaží prosazovat celosvětově ověřené standardy, tzv. Best Practice, do správy a řízení společností u nás. Best Board je týmové ocenění, při čemž se hodnotí mimořádná práce kolektivního správního orgánu. Naopak Best Board Member oceňuje individuálního člena správního orgánu. Cílem je upozornit na společnosti a jejich manažery, kterým se podařilo dosáhnout mimořádného přínosu v oblasti corporate governance.

Pavel Krtek vystudoval francouzskou státní technickou univerzitu Ecole Centrale Paris. Pracoval pro nadnárodní společnost Lafarge Cement, rafinersko-petrochemickou skupinu Unipetrol, rafinerii Paramo v Pardubicích a působil také v prostředí investičních fondů. V únoru 2014 se stal členem představenstva Českých drah a od 1. března rovněž náměstkem generálního ředitele ČD pro ekonomiku a techniku. Do čela národního dopravce byl zvolen 10. listopadu 2014. Za jeho vedení se například podařilo stabilizovat zadlužení Českých drah, a.s., zvýšit mezinárodní rating od agentury Moody´s na investiční stupeň Baa2 se stabilním výhledem a úspěšně refinancovat starší dluhopisy, čímž společnost ušetří desítky milionů ročně na úrokových nákladech. Pavel Krtek je však aktivní také v mezinárodních organizacích sdružujících železniční dopravce a je členem vedení Společenství evropských železnic (CER Management Committee), což je nejsilnější představitel železniční lobby v Bruselu.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

První motorové vlaky řady 847 od Pesy jsou před dokončenímPrvní motorové vlaky řady 847 od Pesy jsou před dokončením

9.12.2022 - Polský výrobce vlaků Pesa Bydhošť prezentoval na pravidelném kontrolním dni stav objednávky 66 dvoučlánkových motorových vlaků řady 847. Ty by měly přibližně za rok zamířit do Středočeského, Jihočeského a Pardubického kraje,… »

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika