Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Revitalizace zlepšila parametry trati

Revitalizace zlepšila parametry trati

3.4.2017 – autor: REDAKCE

Na části revitalizované trati Pardubice – Ždírec nad Doubravou se v uplynulých dvou letech uskutečnila celková přestavba železničních stanic Chrudim, Slatiňany a Hlinsko v Čechách. Vznikla zde poloostrovní nástupiště s úrovňovým přístupem.

Revitalizace zlepšila parametry trati

Celkovou obnovou prošel i traťový úsek z Chrudimi až do Chrasti u Chrudimi, kde se na většině trati zvýšila rychlost z původních sedmdesáti až na 100 kilometrů za hodinu, a pro potřeby křižování byla zřízena výhybna Cejřov mezi Vrbatovým Kostelcem a Prosetínem. Stavbaři rovněž obnovili traťové a staniční zabezpečovací zařízení a zlepšilo se zabezpečení přejezdů dovybavením některých z nich závorami. V budoucnosti se očekává i modernizace dalších traťových úseků, zejména z Pardubic do Chrudimi. Pro tuto významnou spojnici se pořizuje přípravná dokumentace k výstavbě takzvané Ostřešanské spojky, která by měla zlepšit cestování do metropole Pardubického kraje.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika