Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Revitalizace zlepšila parametry trati

Revitalizace zlepšila parametry trati

3.4.2017 – autor: REDAKCE

Na části revitalizované trati Pardubice – Ždírec nad Doubravou se v uplynulých dvou letech uskutečnila celková přestavba železničních stanic Chrudim, Slatiňany a Hlinsko v Čechách. Vznikla zde poloostrovní nástupiště s úrovňovým přístupem.

Revitalizace zlepšila parametry trati

Celkovou obnovou prošel i traťový úsek z Chrudimi až do Chrasti u Chrudimi, kde se na většině trati zvýšila rychlost z původních sedmdesáti až na 100 kilometrů za hodinu, a pro potřeby křižování byla zřízena výhybna Cejřov mezi Vrbatovým Kostelcem a Prosetínem. Stavbaři rovněž obnovili traťové a staniční zabezpečovací zařízení a zlepšilo se zabezpečení přejezdů dovybavením některých z nich závorami. V budoucnosti se očekává i modernizace dalších traťových úseků, zejména z Pardubic do Chrudimi. Pro tuto významnou spojnici se pořizuje přípravná dokumentace k výstavbě takzvané Ostřešanské spojky, která by měla zlepšit cestování do metropole Pardubického kraje.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika