Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

9.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Hned na dvou místech v Olomouckém kraji nedávno začala rekonstrukce nádraží. Stalo se tak v důležitém železničním uzlu v Přerově a také v Lipníku nad Bečvou, ležícím na druhém tranzitním koridoru Břeclav – Bohumín, kudy projíždí vlaky všech kategorií.

Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

Na památkově chráněném přerovském nádraží projde opravou první nástupiště včetně dvorany a střechy výpravní budovy. Práce v Přerově mají stavbaři, ve spolupráci s památkáři, rozděleny na tři etapy a s dokončením se počítá koncem příštího roku. V Lipníku nad Bečvou vyžaduje budova nutnou modernizaci jak exteriérů, tak i vlastních interiérů výpravní budovy. Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu oken a dveří nebo opravu střechy. Samotné úpravě vnitřních prostor budou předcházet změny dispozičního uspořádání, především v sociálním zázemí pro cestující regionálních, ale i expresních spojů národního dopravce, stranou nezůstanou ani potřeby drážního personálu. Projekt počítá i s vybudováním zázemí nových pokladen a vestibulu pro cestující.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika