Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

9.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Hned na dvou místech v Olomouckém kraji nedávno začala rekonstrukce nádraží. Stalo se tak v důležitém železničním uzlu v Přerově a také v Lipníku nad Bečvou, ležícím na druhém tranzitním koridoru Břeclav – Bohumín, kudy projíždí vlaky všech kategorií.

Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

Na památkově chráněném přerovském nádraží projde opravou první nástupiště včetně dvorany a střechy výpravní budovy. Práce v Přerově mají stavbaři, ve spolupráci s památkáři, rozděleny na tři etapy a s dokončením se počítá koncem příštího roku. V Lipníku nad Bečvou vyžaduje budova nutnou modernizaci jak exteriérů, tak i vlastních interiérů výpravní budovy. Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu oken a dveří nebo opravu střechy. Samotné úpravě vnitřních prostor budou předcházet změny dispozičního uspořádání, především v sociálním zázemí pro cestující regionálních, ale i expresních spojů národního dopravce, stranou nezůstanou ani potřeby drážního personálu. Projekt počítá i s vybudováním zázemí nových pokladen a vestibulu pro cestující.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

ČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správyČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správy

27.5.2024 - Dceřiná společnost ČD - Telematika oslavila v dubnu 30 let fungování. Do budoucna se chce soustředit na tradiční oblasti technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby. Cílem však také je rozšíření portfolia poskytovaných… »

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopuKola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 - Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu… »

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika