Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rakušané i Češi se školili na řadě 380

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

29.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Společné nasazení českých strojů řady 380 a rakouských Taurusů řady 1 116 mezi Lincem a Českými Budějovicemi dostává reálné obrysy. Během října a na začátku listopadu byli na stroje řady 380 zacvičeni vybraní strojvedoucí z Českých Budějovic, kteří si je vyzkoušeli na vlacích 1 540, 1 541 a 640.

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

V druhé půli listopadu se naopak do Česka vydala dvojice vedoucích instruktorů z lokomotivního depa ÖBB v Linci. Günter Stadler a Karl Hamader – oba zkušení rakouští zaměstnanci absolvovali pod vedením specialisty pro mezinárodní provoz Zdeňka Mikeše a kontrolora vozby Bohumila Cinky třídenní teoretický i praktický kurz k vedení českého stroje řady 380. Rakušané potvrdili, že u 380 jde, na rozdíl od rakouských Taurusů, o zcela odlišné řízení. Především jde o ovládání vozidla jedním pákovým ovladačem jízdy a brzdy.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízduTrať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 - Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní… »

Bernina Express už jezdí i z Landquartu Bernina Express už jezdí i z Landquartu

16.7.2019 - Bernina Express Rhétských drah nově zajíždí přes Davos a Klosters i do Landquartu. První vlak, který doplnil obvyklý spoj do města Tirano, vyjel na začátku května. Trasa z Landquartu až do Itálie je o celých 45 kilometrů delší.… »

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánůmPolicisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 - Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika