Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rakušané i Češi se školili na řadě 380

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

29.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Společné nasazení českých strojů řady 380 a rakouských Taurusů řady 1 116 mezi Lincem a Českými Budějovicemi dostává reálné obrysy. Během října a na začátku listopadu byli na stroje řady 380 zacvičeni vybraní strojvedoucí z Českých Budějovic, kteří si je vyzkoušeli na vlacích 1 540, 1 541 a 640.

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

V druhé půli listopadu se naopak do Česka vydala dvojice vedoucích instruktorů z lokomotivního depa ÖBB v Linci. Günter Stadler a Karl Hamader – oba zkušení rakouští zaměstnanci absolvovali pod vedením specialisty pro mezinárodní provoz Zdeňka Mikeše a kontrolora vozby Bohumila Cinky třídenní teoretický i praktický kurz k vedení českého stroje řady 380. Rakušané potvrdili, že u 380 jde, na rozdíl od rakouských Taurusů, o zcela odlišné řízení. Především jde o ovládání vozidla jedním pákovým ovladačem jízdy a brzdy.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

Ve vlacích ČD se opět předčítalo Ve vlacích ČD se opět předčítalo

16.10.2019 - Příměstské vlaky v okolí Prahy se v polovině září staly dějištěm literárního festivalu Čtení ve vlaku. Cestující se opět mohli při už šestém ročníku akce setkat s řadou zajímavých českých autorů a autorek, kteří… »

Významná regionální trať projde obnovouVýznamná regionální trať projde obnovou

15.10.2019 - Během dvou let by se měla zmodernizovat více než padesátikilometrová regionální dráha z Kostelce u Jihlavy do Slavonic, kde provoz zabezpečují České dráhy především moderními motorovými vlaky Regio­Spider řady 841, případně i… »

Z Brna do Přerova se jezdí už 150 letZ Brna do Přerova se jezdí už 150 let

14.10.2019 - Po prohrané válce Rakouska s Pruskem v roce 1866 se císař František Josef I. pokusil zmírnit utrpení a nouzi obyvatelstva podporou nových pracovních míst například při výstavbě nových železničních tratí. Výsledkem jeho snahy byl… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika