Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rakušané i Češi se školili na řadě 380

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

29.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Společné nasazení českých strojů řady 380 a rakouských Taurusů řady 1 116 mezi Lincem a Českými Budějovicemi dostává reálné obrysy. Během října a na začátku listopadu byli na stroje řady 380 zacvičeni vybraní strojvedoucí z Českých Budějovic, kteří si je vyzkoušeli na vlacích 1 540, 1 541 a 640.

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

V druhé půli listopadu se naopak do Česka vydala dvojice vedoucích instruktorů z lokomotivního depa ÖBB v Linci. Günter Stadler a Karl Hamader – oba zkušení rakouští zaměstnanci absolvovali pod vedením specialisty pro mezinárodní provoz Zdeňka Mikeše a kontrolora vozby Bohumila Cinky třídenní teoretický i praktický kurz k vedení českého stroje řady 380. Rakušané potvrdili, že u 380 jde, na rozdíl od rakouských Taurusů, o zcela odlišné řízení. Především jde o ovládání vozidla jedním pákovým ovladačem jízdy a brzdy.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spojeZ Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou… »

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s… »

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika