Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / První railjet ČD ujel milion kilometrů

První railjet ČD ujel milion kilometrů

13.4.2017 – autor: MONIKA BEZUCHOVÁ

Vlaky railjet patří k nejvytíženějším soupravám Českých drah. Denně ujede šest moderních jednotek dohromady přibližně 8 600 kilometrů. Souprava s číslem RJ 001 jako první dosáhla jednoho milionu kilometrů.

První railjet ČD ujel milion kilometrů

Stalo se tak 8. března večer, kdy přijel vlak s označením RJ 372 W. A. Mozart ve 23:13 z Grazu do Prahy. Je to stejná vzdálenost, jako kdyby objel 25krát zeměkouli po rovníku. Do Depa kolejových vozidel Praha dorazila 23. 4. 2014 jako první právě souprava RJ 001. Další pak přijížděly do DKV v měsíčních rozestupech. Soupravy jezdily v rámci zkušebního provozu mezi Prahou a Brnem, později do Břeclavi a do Bohumína. Doplnily vozový park ČD o soupravy, které posunuly kvalitu cestování v Česku na zcela novou úroveň, srovnatelnou se západoevropskými rychlovlaky typu ICE, TGV nebo nejmodernější generací Pendolin. Cestujícím nabídly moderní klimatizovaný interiér, oddíly business, 1. a 2. třídy, restaurační oddíl, dětské kino a řadu dalších služeb a výhod, které nabízí ČD ve spolupráci s  ÖBB. Soupravy jsou nasazovány ve dvouhodinovém intervalu na linku Praha – Brno – Vídeň – Graz.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.25

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika