Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / První railjet ČD ujel milion kilometrů

První railjet ČD ujel milion kilometrů

13.4.2017 – autor: MONIKA BEZUCHOVÁ

Vlaky railjet patří k nejvytíženějším soupravám Českých drah. Denně ujede šest moderních jednotek dohromady přibližně 8 600 kilometrů. Souprava s číslem RJ 001 jako první dosáhla jednoho milionu kilometrů.

První railjet ČD ujel milion kilometrů

Stalo se tak 8. března večer, kdy přijel vlak s označením RJ 372 W. A. Mozart ve 23:13 z Grazu do Prahy. Je to stejná vzdálenost, jako kdyby objel 25krát zeměkouli po rovníku. Do Depa kolejových vozidel Praha dorazila 23. 4. 2014 jako první právě souprava RJ 001. Další pak přijížděly do DKV v měsíčních rozestupech. Soupravy jezdily v rámci zkušebního provozu mezi Prahou a Brnem, později do Břeclavi a do Bohumína. Doplnily vozový park ČD o soupravy, které posunuly kvalitu cestování v Česku na zcela novou úroveň, srovnatelnou se západoevropskými rychlovlaky typu ICE, TGV nebo nejmodernější generací Pendolin. Cestujícím nabídly moderní klimatizovaný interiér, oddíly business, 1. a 2. třídy, restaurační oddíl, dětské kino a řadu dalších služeb a výhod, které nabízí ČD ve spolupráci s  ÖBB. Soupravy jsou nasazovány ve dvouhodinovém intervalu na linku Praha – Brno – Vídeň – Graz.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.25

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika