Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Provoz po letohradské trati je bezpečnější

Provoz po letohradské trati je bezpečnější

13.2.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Koncem loňského roku doznala vylepšení řada železničních zastávek na trati z Ústí nad Orlicí do Letohradu.

Provoz po letohradské trati je bezpečnější

Stavbaři postupně upravili nejen železniční svršek a spodek, ale hlavně nástupiště v Dolních Libchavách, Hnátnici a Dolní Dobrouči. Zásadní proměny doznala stanice Lanšperk, kde byla nejen odstraněna léta nevyužívaná kolej u výpravní budovy, ale zároveň postavena dvě nová bezbariérové nástupiště. Součástí stavby byla i výměna trolejového vedení, výměna osvětlení a obnova staničního zabezpečovacího zařízení. Zákazníci národního dopravce, který na trati zabezpečuje dopravu regionálními spoji, mají nyní možnost využívat pohodlnějšího a bezpečnějšího výstupu i nástupu do vlaku. Na trati se lze denně setkat jak s elektrickými push-pull soupravami, tak i nízkopodlažními Regionovami a v některých případech i soupravami tvořenými staršími motorovými vozy řady 810. Od prosince loňského roku z trasy ale zcela zmizely polské elektrické jednotky řady EN 57, které od nového jízdního řádu jezdí jenom do pohraniční stanice Lichkov.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika