Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

16.8.2017 – autor: MARTIN HÁJEK

Jaroměřské nádraží na Královéhradecku již nevyhovuje požadavkům na moderní cestování, a v příštím roce se proto chystá jeho kompletní rekonstrukce.

Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

Jde zejména o nízká nástupiště, která neumožňují bezbariérový nástup do vozidel, ač již nějakou dobu do Jaroměře zajíždějí z Pardubic a Hradce Králové nízkopodlažní jednotky RegioPanter. Po rekonstrukci mají v Jaroměři vzniknout dvě zastřešená ostrovní nástupiště s výtahy, přístupná podchodem z výpravní budovy. Dvě nástupní hrany budou rozděleny cestovými návěstidly, takže u jedné bez problémů zastaví dva vlaky. Opraveno bude kolejiště včetně obou zhlaví, která umožní zvýšení rychlosti vjezdu a odjezdu na jednotlivé koleje u nástupišť. V současnosti lze z Hradce Králové vjet do stanice rychlostí 100 km/h pouze po přímé koleji, a na ostatní koleje pouze čtyřicítkou. Nově by se mohlo vjíždět rychlostí od 50 do 80 km/h. Ve směru Stará Paka vzrostou rychlosti na 50 až 65 km/h, na trutnovskou stranu vlaky pojedou až 75 km/h. Veškeré stavební práce jsou plánovány na rok 2018. V příštím roce tak lze očekávat řadu dlouhodobých výluk.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.8

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika