Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

7.7.2022 – autor: Foto: g2rail.com

Ve spolupráci s rakouským železničním dopravcem ÖBB připravily České dráhy pro cestující odlétající a přilétající na vídeňské letiště ve Schwechatu novou zpáteční jízdenku s prodlouženou platností 30 dní. Zpáteční jízdenka z Brna stojí 24 eur, tedy 605 Kč, a platí ve spojích railjet a EuroCity.

Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

Z Brna odjíždějí přímé vlaky na vídeňské hlavní nádraží 8x denně, další čtyři spojení nabízejí vlaky EuroCity s přestupem v Břeclavi. Z vídeňského hlavního nádraží na letiště Vídeň pak cestující dopraví railjety ÖBB, které jezdí každou půlhodinu. Brno tak získává komfortní odbavení a spojení na vídeňské letiště, které trvá dvě hodiny a je zajištěno až 12x denně v jedno- až dvouhodinových intervalech expresy railjet Vindobona a spoji EuroCity. Zpáteční jízdenku na vídeňské letiště lze zakoupit také ze stanice Břeclav. ČD nabízejí podobné jízdenky i na letiště v Praze a v Ostravě pod názvem Vlak+letiště Praha a Vlak+letiště Mošnov. Tyto zpáteční jízdenky jsou zlevněné, mají prodlouženou platnost na 30 dní a v případě Prahy k ní cestující obdrží i zlevněný doklad na expresní přímý autobusový spoj Airport Express.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika