Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

7.7.2022 – autor: Foto: g2rail.com

Ve spolupráci s rakouským železničním dopravcem ÖBB připravily České dráhy pro cestující odlétající a přilétající na vídeňské letiště ve Schwechatu novou zpáteční jízdenku s prodlouženou platností 30 dní. Zpáteční jízdenka z Brna stojí 24 eur, tedy 605 Kč, a platí ve spojích railjet a EuroCity.

Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

Z Brna odjíždějí přímé vlaky na vídeňské hlavní nádraží 8x denně, další čtyři spojení nabízejí vlaky EuroCity s přestupem v Břeclavi. Z vídeňského hlavního nádraží na letiště Vídeň pak cestující dopraví railjety ÖBB, které jezdí každou půlhodinu. Brno tak získává komfortní odbavení a spojení na vídeňské letiště, které trvá dvě hodiny a je zajištěno až 12x denně v jedno- až dvouhodinových intervalech expresy railjet Vindobona a spoji EuroCity. Zpáteční jízdenku na vídeňské letiště lze zakoupit také ze stanice Břeclav. ČD nabízejí podobné jízdenky i na letiště v Praze a v Ostravě pod názvem Vlak+letiště Praha a Vlak+letiště Mošnov. Tyto zpáteční jízdenky jsou zlevněné, mají prodlouženou platnost na 30 dní a v případě Prahy k ní cestující obdrží i zlevněný doklad na expresní přímý autobusový spoj Airport Express.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika