Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

21.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Pod záštitou starosty Havlíčkova Brodu Jana Tecla se poslední červnové úterý uskutečnila na tamním nádraží preventivní akce určená především dospívajícím dětem. Na ukázce, kterou pořádaly ve spolupráci se SŽDC České dráhy, ČD Cargo, BESIP a občanské sdružení Popálky, se havlíčkobrodské děti mohly formou realistické simulace seznámit, jak může dopadnout člověk, který hazarduje a svou neopatrností se dostane do blízkosti troleje pod vysokým napětím.

Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

Hasičská záchranná služba předvedla záchranu „postiženého“ mladíka a policisté poskytli zbytku party mladých psychologickou pomoc. Podle přednosty Provozního obvodu Havlíčkův Brod Josefa Kaplana jsou takové akce velmi důležité a díky on-line přenosu po internetu se úterní simulovaný zásah dostal i k dalším stovkám lidí. Emotivní rozměr dodali Lukáš Koranda a Jana Lacinová, kteří se sami stali oběťmi mladické nerozvážnosti. Barvitě všem přítomným vylíčili, co před pár lety sami prováděli a jak dlouho se dostávali po zásahu trakčním proudem zpátky do života.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.17

Další články této rubriky

Prahu s Baltem spojí nová linka Prahu s Baltem spojí nová linka

7.12.2023 - České dráhy a Ministerstvo dopravy ČR s ročním předstihem uzavřely desetiletou smlouvu na zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou dopravou na lince Ex 32 Praha – Pardubice – Lichkov státní hranice (–… »

České dráhy objednaly dalších 30 RegioFoxůČeské dráhy objednaly dalších 30 RegioFoxů

3.12.2023 - České dráhy a Ministerstvo dopravy ČR s ročním předstihem uzavřely desetiletou smlouvu na zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou dopravou na lince Ex 32 Praha – Pardubice – Lichkov státní hranice (–… »

Bardotky všech barev se setkaly v LužnéBardotky všech barev se setkaly v Lužné

20.11.2023 - I přes nepříliš vlídné počasí zamířily o víkendu 7. a 8. října stovky příznivců ladných tvarů do Lužné u Rakovníka. Měli dobrý důvod, do ČD Muzea totiž zamířili ti nejzajímavější dochovaní zástupci lokomotivních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika