Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

21.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Pod záštitou starosty Havlíčkova Brodu Jana Tecla se poslední červnové úterý uskutečnila na tamním nádraží preventivní akce určená především dospívajícím dětem. Na ukázce, kterou pořádaly ve spolupráci se SŽDC České dráhy, ČD Cargo, BESIP a občanské sdružení Popálky, se havlíčkobrodské děti mohly formou realistické simulace seznámit, jak může dopadnout člověk, který hazarduje a svou neopatrností se dostane do blízkosti troleje pod vysokým napětím.

Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

Hasičská záchranná služba předvedla záchranu „postiženého“ mladíka a policisté poskytli zbytku party mladých psychologickou pomoc. Podle přednosty Provozního obvodu Havlíčkův Brod Josefa Kaplana jsou takové akce velmi důležité a díky on-line přenosu po internetu se úterní simulovaný zásah dostal i k dalším stovkám lidí. Emotivní rozměr dodali Lukáš Koranda a Jana Lacinová, kteří se sami stali oběťmi mladické nerozvážnosti. Barvitě všem přítomným vylíčili, co před pár lety sami prováděli a jak dlouho se dostávali po zásahu trakčním proudem zpátky do života.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.17

Další články této rubriky

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika