Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Přes dva miliony spojů jelo načas

Přes dva miliony spojů jelo načas

12.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Přesnost vlaků Českých drah se loni zvýšila meziročně o více než tři procentní body, když dosáhla bezmála 90 %. Podle standardů Mezinárodní železniční unie tak provozoval národní dopravce 2,2 milionu spojů včas.

Přes dva miliony spojů jelo načas

Přesnost jízdy vlaků se zlepšila ve všech ukazatelích. V dálkové dopravě stoupla dokonce o 5,7 % ze 72,1 % v roce 2015 na 77,8 % v roce 2016. Lepší výsledky si připsala i regionální doprava, když se přesnost zvýšila o 3,1 % z 87,8 % předloni na loňských 90,9 %. Ve dvou procentech případů z více než 2,5 milionu sledovaných spojů vzniklo zpoždění v zahraničí. Výrazně tedy klesl počet zpožděných vlaků, a to na 325 tisíc spojů za rok. Nejčastějšími příčinami zpoždění byly křižování spojů, čekání na předjetí vlakem vyšší kategorie, výluky, čekání na přípoj a paradoxně i vysoký počet cestujících – prodloužil se totiž pobyt ve stanicích. České dráhy mohly ovlivnit přesnost vlaků pouze z 15 procent, na straně infrastruktury vzniklo 30 % zdržení a více než 50 % zpoždění připadá na další vlivy.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2.75

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika