Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

25.8.2017 – autor: REDAKCE

Malé i velké fanoušky železniční historie potěšila další jízda legendárního historického motoráčku Věžák. Ten se v sobotu 19. srpna opět vydal ze Šumperka do Velkých Losin a zpět.

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Souprava je unikátní tím, že strojvedoucí v ní sedí v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumívá lodním telefonem. Jde o vůbec nejstarší pojízdný motorový vůz. Zájemce dovezl například na losinský zámek, do ruční papírny nebo na folklórní festival. Historický vlak vyrazil během dne dvakrát po trase Šumperk – Petrov nad Desnou – Velké Losiny a zpět. Jízdu Věžákem mnozí zájemci využili například i k návštěvě 27. ročníku folklórního festivalu, který se ve stejný den konal na několika místech v Šumperku. Slavnost začala už ve středu 16. srpna a skončila v pondělí 21. srpna. Scény festivalu byly rozmístěny jak na radnici, v pěší zóně, v prostorách střediska volného času Doris, velká scéna byla v Pavlínině dvoře, malá scéna pak v přilehlém parčíku „u sovy“.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika