Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

25.8.2017 – autor: REDAKCE

Malé i velké fanoušky železniční historie potěšila další jízda legendárního historického motoráčku Věžák. Ten se v sobotu 19. srpna opět vydal ze Šumperka do Velkých Losin a zpět.

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Souprava je unikátní tím, že strojvedoucí v ní sedí v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumívá lodním telefonem. Jde o vůbec nejstarší pojízdný motorový vůz. Zájemce dovezl například na losinský zámek, do ruční papírny nebo na folklórní festival. Historický vlak vyrazil během dne dvakrát po trase Šumperk – Petrov nad Desnou – Velké Losiny a zpět. Jízdu Věžákem mnozí zájemci využili například i k návštěvě 27. ročníku folklórního festivalu, který se ve stejný den konal na několika místech v Šumperku. Slavnost začala už ve středu 16. srpna a skončila v pondělí 21. srpna. Scény festivalu byly rozmístěny jak na radnici, v pěší zóně, v prostorách střediska volného času Doris, velká scéna byla v Pavlínině dvoře, malá scéna pak v přilehlém parčíku „u sovy“.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika