Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

13.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Vložený netrakční vůz řady 082 jednotky Pendolino, který byl poškozen při loňské tragické dopravní nehodě kamionu na přejezdu ve Studénce, v pátek 23. září zamířil na opravu do italského Savigliana.

Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

Nadměrný transport, který zajišťovala polská spediční společnost, byl na cestách pět dní. Stalo se tak proto, že tento druh nákladu může jezdit pouze v noci. Nezávisle na něm odjely do vagonky firmy Alstom ještě dva běžné kamiony s trakční výzbrojí a dalšími nezbytnými komponenty. Poškozený hlavový trakční vůz do Itálie vyrazí v říjnu. Souprava měřila na délku 36 metrů, na šířku 2,5 metru. Vložený vůz bez části výzbroje vážil zhruba osmapadesát tun. Nejnáročnější bude pro italskou strojírnu oprava hlavového vozu. Vyrobit se musí nová skříň vozu, stejně jako bude instalována kompletně nová kabeláž, rozvody tlakového vzduchu, vybudován bude interiér, některé rozvaděče a celá kabina strojvedoucího včetně řídicího pultu a příslušné techniky. Vše by mělo trvat něco málo přes rok. Reportáž z transportu přineseme v některém z dalších vydání.


Průměrné hodnocení (19 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika