Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

13.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Vložený netrakční vůz řady 082 jednotky Pendolino, který byl poškozen při loňské tragické dopravní nehodě kamionu na přejezdu ve Studénce, v pátek 23. září zamířil na opravu do italského Savigliana.

Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

Nadměrný transport, který zajišťovala polská spediční společnost, byl na cestách pět dní. Stalo se tak proto, že tento druh nákladu může jezdit pouze v noci. Nezávisle na něm odjely do vagonky firmy Alstom ještě dva běžné kamiony s trakční výzbrojí a dalšími nezbytnými komponenty. Poškozený hlavový trakční vůz do Itálie vyrazí v říjnu. Souprava měřila na délku 36 metrů, na šířku 2,5 metru. Vložený vůz bez části výzbroje vážil zhruba osmapadesát tun. Nejnáročnější bude pro italskou strojírnu oprava hlavového vozu. Vyrobit se musí nová skříň vozu, stejně jako bude instalována kompletně nová kabeláž, rozvody tlakového vzduchu, vybudován bude interiér, některé rozvaděče a celá kabina strojvedoucího včetně řídicího pultu a příslušné techniky. Vše by mělo trvat něco málo přes rok. Reportáž z transportu přineseme v některém z dalších vydání.


Průměrné hodnocení (19 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika