Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

25.5.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Jeden vlak z flotily polských Pendolin společnosti PKP Intercity se podrobil 14. a 15. května první zkoušce, nezbytné pro získání schválení pro provoz na území České republiky.

Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

Elektrická jednotka řady ED 250 z produkce firmy Alstom byla nejprve dopravena v neděli 13. května z polských Zebrzydowic do Bohumína českou lokomotivou 163.048. Následující den se podrobila v bohumínskému depu stacionárnímu odzkoušení a seřízení některých zařízení. Samotné dvě zkušební jízdy se odehrály v úterý 15. května v úseku Bohumín – Polom a zpět. Hlavním účelem bylo nejen ověření spolupráce sběračů vozidla s trakčním vedením, ale také se zabezpečovacím zařízením používaným na našich tratích. Zkoušky zajišťovala svými zaměstnanci firma Alstom ve spolupráci s pracovníky vybrané právnické osoby. Služeb polského a českého národního dopravce využil Alstom pouze k přepravě jednotky z Varšavy do Bohumína a zpět včetně českého „pilota“ se znalostí traťových poměrů při zkušebních jízdách.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.83

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika