Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

25.5.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Jeden vlak z flotily polských Pendolin společnosti PKP Intercity se podrobil 14. a 15. května první zkoušce, nezbytné pro získání schválení pro provoz na území České republiky.

Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

Elektrická jednotka řady ED 250 z produkce firmy Alstom byla nejprve dopravena v neděli 13. května z polských Zebrzydowic do Bohumína českou lokomotivou 163.048. Následující den se podrobila v bohumínskému depu stacionárnímu odzkoušení a seřízení některých zařízení. Samotné dvě zkušební jízdy se odehrály v úterý 15. května v úseku Bohumín – Polom a zpět. Hlavním účelem bylo nejen ověření spolupráce sběračů vozidla s trakčním vedením, ale také se zabezpečovacím zařízením používaným na našich tratích. Zkoušky zajišťovala svými zaměstnanci firma Alstom ve spolupráci s pracovníky vybrané právnické osoby. Služeb polského a českého národního dopravce využil Alstom pouze k přepravě jednotky z Varšavy do Bohumína a zpět včetně českého „pilota“ se znalostí traťových poměrů při zkušebních jízdách.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.83

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika