Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pojmenujte nový vlak pro České dráhy

Pojmenujte nový vlak pro České dráhy

7.1.2015 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Společnost Škoda Transportation pracuje na první moderní elektrické jednotce pro České dráhy. Nový jednopodlažní vlak určený pro meziregionální a dálkovou dopravu vyjde z osvědčené koncepce elektrických souprav RegioPanter. České dráhy a Škoda Transportation proto vyhlašují soutěž, z níž vzejde jeho název. Návrh může zaslat kdokoli.

Pojmenujte nový vlak pro České dráhy

ČD získají celkem deset pětivozových a čtyři kusy třívozových elektrických jednotek s kapacitou 350 a 200 sedících cestujících. Jedná se o moderní  nízkopodlažní vlaky, které budou vyrobeny během příštích dvou let. Na první z nich se mohou cestující těšit už v druhé polovině letošního roku.

Škoda Transportation a budoucí provozovatel souprav České dráhy začínají hledat název pro tento nový vlak, a to v duchu tradice předchozích souprav, které nesou například označení CityElefant, RegioPanter nebo Regionova. Veřejnost se může soutěže zúčastnit a své návrhy zasílat do 31. března 2015 na e-mailovou adresu novyvlak@skoda.cz. 

Bezbariérový interiér a klimatizace

Soupravy nabídnou cestujícím komfortní klimatizovaný interiér, bezbariérové sociální zařízení nebo wi-fi. Interiér výrobce navíc uzpůsobí pro dálkovou přepravu. Samozřejmostí jsou polstrované a polohovatelné sedačky, sklopné stolky, elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky, oddělené oddíly pro cestující s dětmi do 10 let nebo prostory pro uložení jízdních kol, kočárků a dalších objemných zavazadel. Informace o průběhu jízdy a následujících zastávkách lze sledovat pomocí moderního audiovizuálního informačního systému.

Inspiraci pro pojmenování lze hledat na webové stránce www.novyvlak.cz, jež nový vlak podrobněji představuje, a kde je také možné vyplnit on-line hlasovací formulář. Oceněno bude deset nejzajímavějších návrhů. Vítěz získá In Kartu s aplikací IN 100 na jeden rok v ceně 19 990 Kč, soutěžící na druhém místě obdrží In Kartu s aplikací IN 50. Další účastníci v pořadí obdrží Kilometrické banky a vouchery v ceně 1 000 Kč pro cestování s Českými drahami.

 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika