Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Podřipsko se od ledna dočkalo integrace

Podřipsko se od ledna dočkalo integrace

24.1.2017 – autor: REDAKCE

Od 3. ledna se do systému Pražské integrované dopravy (PID) připojilo šest nových autobusových linek v oblasti Podřipska, a rozšířila se integrace na železnici.

Podřipsko se od ledna dočkalo integrace

Nově je do PID částečně zapojeno město Roudnice nad Labem v tarifním pásmu 7 a dalších 17 obcí na území Středočeského i Ústeckého kraje. V rámci integrace Podřipska vzniklo šest nových autobusových linek PID. Ty, společně s integrovanými linkami DÚK, nahradí současných sedm neintegrovaných a dvě již integrované linky. Zároveň se rozšiřuje možnost použití jízdních dokladů PID na železnici až do Roudnice nad Labem, a to včetně rychlíků. S jízdenkou PID se tak cestující dostanou z Prahy do Roudnice za 84 Kč, s pražskou „tramvajenkou“ jen za 54 Kč. Kromě hlavní železniční trati do Roudnice jízdenky PID platí i na dvou regionálních linkách U21 a U22 mezi Vraňany, Roudnicí a Straškovem. Do systému PID je tak zařazeno dalších 17 železničních stanic a zastávek, zatím však bez možnosti označení papírové jízdenky.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika