Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy

PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy

19.4.2022 – autor: PETR SLONEK

Kontrolního dne výroby nových dieselových jednotek PESA 847 v polské Bydgoszczy se na konci února zúčastnila delegace Českých drah pod vedením místopředsedy představenstva Michala Krause. ČD aktuálně závazně objednaly 66 těchto moderních, klimatizovaných, nízkopodlažních jednotek určených především pro regionální dopravu v jednotlivých krajích.

PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy
Samozřejmostí bude vybavení jednotek systémem wi-fi, zásuvkami, technologií na sčítání cestujících, moderním informačním systémem a podobně. Jako první budou vyrobeny dvě jednotky pro Jihočeský kraj, následovat bude 10 vozidel pro Středočeský kraj a poté vlaky pro Pardubický, Jihočeský kraj a pro Vysočinu. V roce 2024 pak vznikne prvních 16 jednotek pro Královéhra-decký kraj. Vlaky splňují přísnou emisní normu EURO 5 a zařadí se tak mezi nejekologičtější a zároveň nejbezpečnější vyrobené dieselové jednotky v Evropě.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika