Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy

PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy

19.4.2022 – autor: PETR SLONEK

Kontrolního dne výroby nových dieselových jednotek PESA 847 v polské Bydgoszczy se na konci února zúčastnila delegace Českých drah pod vedením místopředsedy představenstva Michala Krause. ČD aktuálně závazně objednaly 66 těchto moderních, klimatizovaných, nízkopodlažních jednotek určených především pro regionální dopravu v jednotlivých krajích.

PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy
Samozřejmostí bude vybavení jednotek systémem wi-fi, zásuvkami, technologií na sčítání cestujících, moderním informačním systémem a podobně. Jako první budou vyrobeny dvě jednotky pro Jihočeský kraj, následovat bude 10 vozidel pro Středočeský kraj a poté vlaky pro Pardubický, Jihočeský kraj a pro Vysočinu. V roce 2024 pak vznikne prvních 16 jednotek pro Královéhra-decký kraj. Vlaky splňují přísnou emisní normu EURO 5 a zařadí se tak mezi nejekologičtější a zároveň nejbezpečnější vyrobené dieselové jednotky v Evropě.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika