Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pendolino s knírkem podpoří boj s rakovinou

Pendolino s knírkem podpoří boj s rakovinou

7.11.2017 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Také v České republice se pomalu dostává do povědomí lidí listopad jako měsíc boje proti „mužské“ rakovině. Nejznámější a největší celosvětovou kampaní je Movember pocházející z Austrálie, který se vyznačuje tím, že si muži vyjadřující svou podporu boji proti rakovině varlat a prostaty nechávají v listopadu narůst knírek.

Pendolino s knírkem podpoří boj s rakovinou

K Movemberu se letos připojují i České dráhy společně se SŽDC a Drážním úřadem. Zaměstnanci mají možnost se připojit ke skupině Drážňáci, která byla pro tento účel založena. Najdete ji na webu cz.movember.com. Symbol Movemberu, tedy knírek, se objeví i na Pendolinu, konkrétně jednotce 680.005, které bude celý listopad připomínat, že také muži by měli myslet na své zdraví a nepodceňovat prevenci zhoubných onemocnění. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také předpokladem účinné léčby.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika