Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pendolino s knírkem podpoří boj s rakovinou

Pendolino s knírkem podpoří boj s rakovinou

7.11.2017 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Také v České republice se pomalu dostává do povědomí lidí listopad jako měsíc boje proti „mužské“ rakovině. Nejznámější a největší celosvětovou kampaní je Movember pocházející z Austrálie, který se vyznačuje tím, že si muži vyjadřující svou podporu boji proti rakovině varlat a prostaty nechávají v listopadu narůst knírek.

Pendolino s knírkem podpoří boj s rakovinou

K Movemberu se letos připojují i České dráhy společně se SŽDC a Drážním úřadem. Zaměstnanci mají možnost se připojit ke skupině Drážňáci, která byla pro tento účel založena. Najdete ji na webu cz.movember.com. Symbol Movemberu, tedy knírek, se objeví i na Pendolinu, konkrétně jednotce 680.005, které bude celý listopad připomínat, že také muži by měli myslet na své zdraví a nepodceňovat prevenci zhoubných onemocnění. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také předpokladem účinné léčby.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 5

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika