Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

3.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Lucemburk v závěru března hostil setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. Tuzemskou delegaci vedl generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

V Lucemburku se v závěru března konalo setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. To společně zorganizovaly Společenství evropských železnic (CER) a UIC. Delegaci Českých drah vedl generální ředitel a předseda představenstva Pavel Krtek. Na akci se hovořilo především o implementaci 4. železničního balíčku, telematických aplikacích a prodeji jízdních dokladů pomocí třetí strany.

„Jednání zahájil lucemburský ministr dopravy Francois Bausch, kterým ve svém projevu zdůraznil nutnost propojení dopravce a správce infrastruktury a kritizoval chybný výklad evropské legislativy hlavně v oblasti oddělení dopravce a infrastruktury a zadávání veřejných služeb,“ zmínil Krtek.

Kromě toho se hovořilo o čtvrtém železničním balíčku, resp. kvalitě poskytovaných služeb (projekt Missed connections – asistence při nestihnutí přípoje), telematických aplikace v osobní dopravě (TAP TSI) a prodeji jízdních dokladů s pomocí třetí strany (Full Service Model).

Přítomni byli i J. P. Loubinoux, generální ředitel UIC, Libor Lochman, výkonný ředitel CER a zástupce ředitele generálního ředitelství Doprava (DG MOVE) Evropské komise Matthew Baldwin. Kromě oficiálního programu proběhla také řada dvoustranných pracovních rozhovorů.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.6

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika