Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

3.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Lucemburk v závěru března hostil setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. Tuzemskou delegaci vedl generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

V Lucemburku se v závěru března konalo setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. To společně zorganizovaly Společenství evropských železnic (CER) a UIC. Delegaci Českých drah vedl generální ředitel a předseda představenstva Pavel Krtek. Na akci se hovořilo především o implementaci 4. železničního balíčku, telematických aplikacích a prodeji jízdních dokladů pomocí třetí strany.

„Jednání zahájil lucemburský ministr dopravy Francois Bausch, kterým ve svém projevu zdůraznil nutnost propojení dopravce a správce infrastruktury a kritizoval chybný výklad evropské legislativy hlavně v oblasti oddělení dopravce a infrastruktury a zadávání veřejných služeb,“ zmínil Krtek.

Kromě toho se hovořilo o čtvrtém železničním balíčku, resp. kvalitě poskytovaných služeb (projekt Missed connections – asistence při nestihnutí přípoje), telematických aplikace v osobní dopravě (TAP TSI) a prodeji jízdních dokladů s pomocí třetí strany (Full Service Model).

Přítomni byli i J. P. Loubinoux, generální ředitel UIC, Libor Lochman, výkonný ředitel CER a zástupce ředitele generálního ředitelství Doprava (DG MOVE) Evropské komise Matthew Baldwin. Kromě oficiálního programu proběhla také řada dvoustranných pracovních rozhovorů.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.6

Další články této rubriky

 Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům

5.4.2021 - Patří k těm, kteří nejsou na železnici na první pohled příliš vidět, a cestující o něm zpravidla ani neví. Přesto je jeho profese nezastupitelná. Strojvedoucí Petr Proft vyrostl na nádraží a život jeho celé rodiny je spojený s… »

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Další posila lokomotivního parku ČD CargoDalší posila lokomotivního parku ČD Cargo

1.4.2021 - ohledem na rostoucí objem přeprav v zahraničí potřebuje ČD Cargo pro jejich plné pokrytí stále více interoperabilních lokomotiv. Jejich flotilu dnes tvoří 12 lokomotiv řady 383 Vectron, kterou v lednu letošního roku doplnilo sedm… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika