Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

3.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Lucemburk v závěru března hostil setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. Tuzemskou delegaci vedl generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

V Lucemburku se v závěru března konalo setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. To společně zorganizovaly Společenství evropských železnic (CER) a UIC. Delegaci Českých drah vedl generální ředitel a předseda představenstva Pavel Krtek. Na akci se hovořilo především o implementaci 4. železničního balíčku, telematických aplikacích a prodeji jízdních dokladů pomocí třetí strany.

„Jednání zahájil lucemburský ministr dopravy Francois Bausch, kterým ve svém projevu zdůraznil nutnost propojení dopravce a správce infrastruktury a kritizoval chybný výklad evropské legislativy hlavně v oblasti oddělení dopravce a infrastruktury a zadávání veřejných služeb,“ zmínil Krtek.

Kromě toho se hovořilo o čtvrtém železničním balíčku, resp. kvalitě poskytovaných služeb (projekt Missed connections – asistence při nestihnutí přípoje), telematických aplikace v osobní dopravě (TAP TSI) a prodeji jízdních dokladů s pomocí třetí strany (Full Service Model).

Přítomni byli i J. P. Loubinoux, generální ředitel UIC, Libor Lochman, výkonný ředitel CER a zástupce ředitele generálního ředitelství Doprava (DG MOVE) Evropské komise Matthew Baldwin. Kromě oficiálního programu proběhla také řada dvoustranných pracovních rozhovorů.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.6

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika