Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

17.8.2016 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek a výkonný ředitel společnosti EUROFIMA Martin Fleischer se v doprovodu člena představenstva ČD Romana Štěrby a vedoucího oddělení kapitálových trhů EUROFIMY Michele Montefieriho v pondělí 15. srpna sešli v Praze na pracovním obědě.

Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

Projednali záležitosti spojené s hospodařením společnosti, kde mají České dráhy majetkový podíl, aktuální situaci v úvěrování národních železničních podniků a vývoji na kapitálových trzích. Evropská společnost pro financování železničních kolejových vozidel, je nadnárodní organizace se sídlem ve švýcarské Basileji. Vznikla v roce 1956 na základě mezinárodní smlouvy podepsané 25 evropskými svrchovanými státy.

Posláním společnosti EUROFIMA je usnadňovat rozvoj železniční dopravy v Evropě a to podporou svých akcionářů (národních železničních podniků) při obnově a modernizaci jejich kolejových vozidel. EUROFIMA financuje železniční kolejová vozidla prostřednictvím půjček nebo vlastního kapitálu.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika