Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

17.8.2016 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek a výkonný ředitel společnosti EUROFIMA Martin Fleischer se v doprovodu člena představenstva ČD Romana Štěrby a vedoucího oddělení kapitálových trhů EUROFIMY Michele Montefieriho v pondělí 15. srpna sešli v Praze na pracovním obědě.

Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

Projednali záležitosti spojené s hospodařením společnosti, kde mají České dráhy majetkový podíl, aktuální situaci v úvěrování národních železničních podniků a vývoji na kapitálových trzích. Evropská společnost pro financování železničních kolejových vozidel, je nadnárodní organizace se sídlem ve švýcarské Basileji. Vznikla v roce 1956 na základě mezinárodní smlouvy podepsané 25 evropskými svrchovanými státy.

Posláním společnosti EUROFIMA je usnadňovat rozvoj železniční dopravy v Evropě a to podporou svých akcionářů (národních železničních podniků) při obnově a modernizaci jejich kolejových vozidel. EUROFIMA financuje železniční kolejová vozidla prostřednictvím půjček nebo vlastního kapitálu.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

První motorové vlaky řady 847 od Pesy jsou před dokončenímPrvní motorové vlaky řady 847 od Pesy jsou před dokončením

9.12.2022 - Polský výrobce vlaků Pesa Bydhošť prezentoval na pravidelném kontrolním dni stav objednávky 66 dvoučlánkových motorových vlaků řady 847. Ty by měly přibližně za rok zamířit do Středočeského, Jihočeského a Pardubického kraje,… »

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika