Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek jednal v Madridu se šéfy evropských železničních podniků

Pavel Krtek jednal v Madridu se šéfy evropských železničních podniků

9.3.2018 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek se 7. až 8. března zúčastnil zasedání tzv. High Level Passenger Meeting v Madridu. Jedná se o setkání šéfů evropských železničních podniků v oblasti osobní dopravy.

Pavel Krtek jednal v Madridu se šéfy evropských železničních podniků

Setkání se uskutečnilo na pozvání španělských železnic (RENFE), organizátory byly obě hlavní evropské železniční organizace – Společenství evropských železnic (CER) a Mezinárodní železniční unie (UIC).

Šéfové předních evropských dopravců jednali o otevírání trhu EU a liberalizaci železniční dopravy a všechny delegace včetně Českých drah si vyměnily zkušenosti z této oblasti. Platformu využila delegace ČD rovněž k individuálním jednáním s dopravci ze Slovenska (ZSSK), Rakouska (ÖBB) a Švýcarska (SBB) a také s řediteli UIC (J. P. Loubinoux) a CER (L. Lochman).

Šéfové předních evropských dopravců se soustředili na důležité výzvy v oblasti poskytování kvalitních dopravních služeb cestujícím – komplexní odbavení cestujících v mezinárodní přepravě (integrované cestovní doklady po celé trase) a rovněž otázky spojené se zajištěním bezpečnosti železniční dopravy (ochrana před terorismem při zachování všech předností železniční dopravy).

Klíčovým tématem byla rovněž implementace čtvrtého železničního balíčku EU v rámci liberalizovaného evropského trhu železniční dopravy. Pavel Krtek své kolegy a vedení CER a UIC informoval o tom, že České dráhy aktivně adaptují svou obchodní politiku v rámci liberalizovaného trhu s cílem uspět v konkurenci ostatních dopravců. Konkurence přinesla pozitivní efekty pro zákazníka a České dráhy jsou připraveny cestujícím dokázat, že národní dopravce je a bude pro ně nejlepší volbou jak v dálkové tak regionální dopravě.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

Oslavy dne dětí se nesly ve znamení páry Oslavy dne dětí se nesly ve znamení páry

26.6.2019 - Letošním akcím pořádaným k příležitosti dne dětí vévodily u Českých drah jízdy historických parních vlaků. Vyrážely do okolí Prahy, jihočeských Ražic i Lužné u Rakovníka, kde má národní dopravce muzeum. V pražském… »

Singrovky: neúspěšní nástupci Hurvínků Singrovky: neúspěšní nástupci Hurvínků

26.6.2019 - V roce 1956 zadalo československé ministerstvo dopravy Výzkumnému ústavu kolejových vozidel, který tehdy ještě existoval pod zkratkou VÚDÚT, úkol na zpracování vývoje lehkého motorového vozu pro provoz na vedlejších tratích,… »

Do Mukačeva po normálním rozchoduDo Mukačeva po normálním rozchodu

25.6.2019 - Slovenský národní dopravce ZSSK od červnové změny jízdního řádu nasazuje na základě objednávky ministerstva dopravy dva páry regionálních rychlíků denně mezi východoslovenskými Košicemi a ukrajinským Mukačevem. Pojede se bez… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika