Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek jednal v Madridu se šéfy evropských železničních podniků

Pavel Krtek jednal v Madridu se šéfy evropských železničních podniků

9.3.2018 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek se 7. až 8. března zúčastnil zasedání tzv. High Level Passenger Meeting v Madridu. Jedná se o setkání šéfů evropských železničních podniků v oblasti osobní dopravy.

Pavel Krtek jednal v Madridu se šéfy evropských železničních podniků

Setkání se uskutečnilo na pozvání španělských železnic (RENFE), organizátory byly obě hlavní evropské železniční organizace – Společenství evropských železnic (CER) a Mezinárodní železniční unie (UIC).

Šéfové předních evropských dopravců jednali o otevírání trhu EU a liberalizaci železniční dopravy a všechny delegace včetně Českých drah si vyměnily zkušenosti z této oblasti. Platformu využila delegace ČD rovněž k individuálním jednáním s dopravci ze Slovenska (ZSSK), Rakouska (ÖBB) a Švýcarska (SBB) a také s řediteli UIC (J. P. Loubinoux) a CER (L. Lochman).

Šéfové předních evropských dopravců se soustředili na důležité výzvy v oblasti poskytování kvalitních dopravních služeb cestujícím – komplexní odbavení cestujících v mezinárodní přepravě (integrované cestovní doklady po celé trase) a rovněž otázky spojené se zajištěním bezpečnosti železniční dopravy (ochrana před terorismem při zachování všech předností železniční dopravy).

Klíčovým tématem byla rovněž implementace čtvrtého železničního balíčku EU v rámci liberalizovaného evropského trhu železniční dopravy. Pavel Krtek své kolegy a vedení CER a UIC informoval o tom, že České dráhy aktivně adaptují svou obchodní politiku v rámci liberalizovaného trhu s cílem uspět v konkurenci ostatních dopravců. Konkurence přinesla pozitivní efekty pro zákazníka a České dráhy jsou připraveny cestujícím dokázat, že národní dopravce je a bude pro ně nejlepší volbou jak v dálkové tak regionální dopravě.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

Rocktainery: nové řešení pro přepravy sypkých materiálůRocktainery: nové řešení pro přepravy sypkých materiálů

23.9.2019 - ČD Cargo patří k lídrům v používání nových přepravních technologií, zejména pak technologie Innofreight. Již řadu let je tento systém různých nástaveb využíván pro přepravy dřevní štěpky, uhlí nebo hutních výrobků či… »

Flotilu ČD doplní dva TaurusyFlotilu ČD doplní dva Taurusy

20.9.2019 - Vozidlový park Českých drah doplní dvě moderní lokomotivy Siemens Taurus. Národní dopravce je nasadí na mezinárodní linky. V Česku nejsou lokomotivy neznámé, u ČD v současnosti jezdí například se soupravami railjet. První z nich… »

Lidé s handicapem cestují častěji. ČD jim nabídnou další bezbariérové vlakyLidé s handicapem cestují častěji. ČD jim nabídnou další bezbariérové vlaky

19.9.2019 - Českým drahám roste počet osob se zdravotním postižením, které chtějí cestovat vlaky. V prvním pololetí letošního roku dopravce eviduje čtrnáctiprocentní meziroční nárůst registrovaných cestujících s handicapem vyžadujících… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika