Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

16.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Centrální komise Ministerstva dopravy ČR schválila studii proveditelnosti železničního uzlu Ostrava pro další postup projektové přípravy. V rámci rekonstrukce se předpokládá ztrojkolejnění pětikilometrového úseku mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Ostrava hlavní nádraží, včetně zřízení nového mimoúrovňového přesmyku, který odstraní kolizní jízdy vlaků v jednotlivých směrech.

Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

Díky modernizaci by tady vlaky mohly jezdit rychlostí až 120 km/h. V plánu je také prodloužení nástupiště zastávky Ostrava-Stodolní až na délku 300 metrů, stejně jako rekonstrukce stanice Ostrava střed. V předstihu se již na ostravském hlavním nádraží buduje bezbariérový přístup k vlakům pomocí šesti na sebe navazujících výtahů, které by měly začít sloužit cestujícím na přelomu února a března.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika