Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

16.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Centrální komise Ministerstva dopravy ČR schválila studii proveditelnosti železničního uzlu Ostrava pro další postup projektové přípravy. V rámci rekonstrukce se předpokládá ztrojkolejnění pětikilometrového úseku mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Ostrava hlavní nádraží, včetně zřízení nového mimoúrovňového přesmyku, který odstraní kolizní jízdy vlaků v jednotlivých směrech.

Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

Díky modernizaci by tady vlaky mohly jezdit rychlostí až 120 km/h. V plánu je také prodloužení nástupiště zastávky Ostrava-Stodolní až na délku 300 metrů, stejně jako rekonstrukce stanice Ostrava střed. V předstihu se již na ostravském hlavním nádraží buduje bezbariérový přístup k vlakům pomocí šesti na sebe navazujících výtahů, které by měly začít sloužit cestujícím na přelomu února a března.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Polovina vozidel ČD už je klimatizovaná Polovina vozidel ČD už je klimatizovaná

22.7.2024 - Už více než 1 600 osobních vozů nebo jednotlivých článků elektrických a motorových jednotek Českých drah je na počátku léta vybaveno klimatizací. Klimatizované vozy a jednotky aktuálně obsluhují nejfrekventovanější spoje na… »

Na Královéhradecku vyjede 40 nových jednotekNa Královéhradecku vyjede 40 nových jednotek

16.7.2024 - V Královéhradeckém kraji vyjede 40 zcela nových jednotek za čtyři miliardy korun. České dráhy mohly investovat do moderních vlaků jen díky podpoře Královéhradeckého kraje a uzavření dlouhodobé smlouvy na zajištění dopravní… »

Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám

12.7.2024 - České dráhy, které byly oficiálním dopravcem květnového mistrovství světa v ledním hokeji, zajistily během šampionátu přepravu týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě.… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika