Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

16.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Centrální komise Ministerstva dopravy ČR schválila studii proveditelnosti železničního uzlu Ostrava pro další postup projektové přípravy. V rámci rekonstrukce se předpokládá ztrojkolejnění pětikilometrového úseku mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Ostrava hlavní nádraží, včetně zřízení nového mimoúrovňového přesmyku, který odstraní kolizní jízdy vlaků v jednotlivých směrech.

Ostravský uzel se dočká zásadní modernizace

Díky modernizaci by tady vlaky mohly jezdit rychlostí až 120 km/h. V plánu je také prodloužení nástupiště zastávky Ostrava-Stodolní až na délku 300 metrů, stejně jako rekonstrukce stanice Ostrava střed. V předstihu se již na ostravském hlavním nádraží buduje bezbariérový přístup k vlakům pomocí šesti na sebe navazujících výtahů, které by měly začít sloužit cestujícím na přelomu února a března.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika