Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Oprava zastřešení hlavního nádraží skončila

Oprava zastřešení hlavního nádraží skončila

26.10.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Hala pražského hlavního nádraží se po téměř dvouleté rekonstrukci dočkala nového zastřešení. Kromě opravy historické památky bylo dalším cílem projektu zvýšení bezpečnosti a komfortu pro cestující.

Oprava zastřešení hlavního nádraží skončila

Rekonstrukce byla naplánována do několika etap, obří lešení se tak postupně posouvalo mezi jednotlivými nástupišti. Provoz stanice však zůstal po celou dobu provádění prací zachován. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která je majitelem objektu, nechala opravit odvodnění haly, dostavěla a opravila lávky včetně zábradlí, vyměnila prosklení světlíků, bočních stěn i čel haly a přístřešku Fantovy budovy. Konstrukce se dočkala nové antikorozní ochrany, opláštění, revize spojů a výměny poškozených nýtů. SŽDC za stavbu zaplatila více než 690 milionů korun bez DPH, EU na projekt přispěla více než 420 miliony korun. (hol)


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.88

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika