Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

10.10.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Nejen o koncepci železniční dopravy, ale i o přípravě projektů infrastruktury v kraji a také o stavu přípravy projektových záměrů vysokorychlostních tratí v ČR hovořili účastníci konference Transport 2017. Ta se v Ostravě uskutečnila už pojednadvacáté.

Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

Region podle náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Jakuba Unucky podpoří namísto dieselových vozidel pouze jednotky na vodíkový či bateriový pohon. Na jednání nechyběl ani předseda představenstva ČD Pavel Krtek. „Jsme rádi za růst ve všech segmentech námi zajišťované dopravy a plánujeme nákup nových moderních vozidel. Důležité je, aby i infrastruktura byla rychle připravena na předpokládaný růst železničních přeprav. Zásadní otázkou pro zachování síťových efektů i po roce 2019 zůstává například počet soutěžených provozních souborů, způsob ochrany výkonů smluvního dopravce, vyloučení spekulativních nabídek bez reálného základu či nastavení závazných pravidel pro kraje k udržení jednotného železničního systému v ČR." 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika