Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

10.10.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Nejen o koncepci železniční dopravy, ale i o přípravě projektů infrastruktury v kraji a také o stavu přípravy projektových záměrů vysokorychlostních tratí v ČR hovořili účastníci konference Transport 2017. Ta se v Ostravě uskutečnila už pojednadvacáté.

Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

Region podle náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Jakuba Unucky podpoří namísto dieselových vozidel pouze jednotky na vodíkový či bateriový pohon. Na jednání nechyběl ani předseda představenstva ČD Pavel Krtek. „Jsme rádi za růst ve všech segmentech námi zajišťované dopravy a plánujeme nákup nových moderních vozidel. Důležité je, aby i infrastruktura byla rychle připravena na předpokládaný růst železničních přeprav. Zásadní otázkou pro zachování síťových efektů i po roce 2019 zůstává například počet soutěžených provozních souborů, způsob ochrany výkonů smluvního dopravce, vyloučení spekulativních nabídek bez reálného základu či nastavení závazných pravidel pro kraje k udržení jednotného železničního systému v ČR." 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika