Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Nové spěšné vlaky ČD propojily Plzeň, Cheb a Karlovy Vary

Nové spěšné vlaky ČD propojily Plzeň, Cheb a Karlovy Vary

22.7.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy zahájily provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebem a Karlovými Vary. Linku si u dopravce objednaly Plzeňský a Karlovarský kraj. Nové spoje jezdí po většinu dne ve dvouhodinovém intervalu a doplňují nabídku Západních expresů. V Plzni zároveň vznikly přípoje na expresy do Domažlic a Mnichova.

Nové spěšné vlak y ČD propojí Plzeň, Cheb a Karlovy Vary

„Zavedení spěšných vlaků znamená lepší, četnější a pravidelnější nabídku spojů mezi oběma krajskými městy. Jsou ale výhodné i pro cestující z menších sídel na trase, které tyto spoje též obslouží. Vytvořilo se tak nové přímé spojení Svojšína a Plané u Mariánských Lázní se Sokolovem, Chodovem a Karlovými Vary či Sokolova a Kynšperku nad Ohří s Plzní,“ uvedl Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Jen na znamení

Jízdní doba spěšných spojů mezi Plzní a Chebem je jen nepatrně delší než u Západních expresů. Tuto trasu ujedou za hodinu a půl, tedy za dobu delší jen o 11 minut. Celou trasu mezi krajskými městy projíždí za 2 hodiny a 23 minut. Jen na znamení je možné nastoupit v zastávkách Cheb-Všeboř, Stebnice, Salajna, Valy u Mariánských Lázní, Milíkov, Sulislav, Pňovany a Plešnice.

Českým drahám se po dohodě s objednateli podařilo dočasně zajistit pro tuto novou linku náhradní vozidla RegioShark, která nabízí komfortní cestování. Plánované nové jednotky RegioPanter od Škody Transportation se na spojích objeví nejpozději v prosinci s novým jízdním řádem 2022. Jejich výrobu zdržela pandemie COVID-19 a nyní jsou testovány na okruhu VUZ u Velimi.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

Koridor u Brna čeká modernizaceKoridor u Brna čeká modernizace

23.9.2021 - Rekonstrukce prvního koridoru je v plném proudu. Stavební stroje se na podzim nově zakousnou do úseků mezi Blanskem, Adamovem a Brnem. Oprav se dočká především železniční svršek, vznikne nová odbočka Svitava a úprav dozná i… »

České dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém krajiČeské dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém kraji

22.9.2021 - V dalších deseti letech budou železniční osobní dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťovat ČD. V novém kontraktu se kraj zavázal objednat 58 milionů vlakokilometrů za 9,3 miliardy korun. ČD do kraje postupně nasadí… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika