Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Národní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

Národní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023

Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května vykonala svůj první mezinárodní výkon pro zvláštní vlak do německého Heidenau. Poté ji mohli cestující spatřit v čele rychlíků a spojů InterCity mezi Prahou a Českými Budějovicemi.

České dráhy převzaly další lokomotivu Vectron

České dráhy v letošním roce převezmou od firmy RSL do nájmu 12 lokomotiv a v roce 2024 dalších 22 strojů. Celkem tak budou mít v nájmu 50 lokomotiv Siemens Vectron od RSL a dalších deset stejného typu mají pronajatých od společnosti ELL. Maximální rychlost lokomotiv je 200 km/h a výkon skoro 9 000 koní. České dráhy je nasazují například na vlaky EC/IC/R z Prahy do Berlína a Hamburku, z Prahy přes Plzeň do Chebu nebo z Chebu do Ústí nad Labem a také z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Dalších 50 strojů pro maximální rychlost 230 km/h si ČD objednaly přímo do svého majetku.   


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika