Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Nádraží v Lovosicích čeká obnova

Nádraží v Lovosicích čeká obnova

19.12.2023

Stavební ruch ve stanici Lovosice bude pokračovat v příštím roce. Na modernizaci nástupišť, která je nyní v plném proudu, naváže celková rekonstrukce nádražní budovy. Stavbaři zateplí obvodový plášť i střechu, což spolu s dalšími úpravami zajistí snížení provozních nákladů.

Nádraží v Lovosicích čeká obnova

Další úsporu přinese rekonstrukce zdroje vytápění, rozvodných sítí a elektroinstalací. U budovy pak vznikne parkoviště a místa pro jízdní kola. Správa železnic už získala stavební povolení a nedávno také vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele stavby, předpokládaná hodnota zakázky je 195 milionů korun. Práce by měly začít na jaře příštího roku a potrvají do srpna 2025. Stávající budova v Lovosicích byla postavena v roce 1968 v rámci přestavby celé stanice. Zajímavou stavbu s vestibulem kolmo ke kolejím navrhl známý architekt Josef Danda. Při rekonstrukci bude zachován její původní ráz. Na nádraží stavbaři od poloviny letošního roku budují bezbariérová nástupiště, rozhlasové zařízení, informační systém pro cestující. Nejdůležitější součástí prací je prodloužení podchodu až do Máchovy ulice. Dosud si lidé zkracovali cestu ze čtvrti Nové Klapý na vlak přes frekventovaný železniční koridor, kudy jezdí rychlíky do Německa.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika